Burim Ejupi

Drejtor Ekzekutiv

Me një përvojë prej dy dekadash në shoqëri civile, fushat e ekspertizës të Burim Ejupit janë partitë politike dhe zgjedhjet, ndërsa përgatitja e tij profesionale është menaxhimi

Burim.ejupi@indep.info

Dardan Abazi

Menaxher i Programit/Hulumtues i lartë

Me prapavijë në shkenca politike, Dardan Abazi ka përvojë të gjatë në politika publike me theks të veçantë në përcjelljen e legjislacionit në fushën e energjisë, në hulumtime parlamentare dhe në avokim. Dardani është i çertifikuar nga Life Academy për Efiçiencë të Energjisë dhe Planifikim dhe ka marrë pjesë në dhjetra trajnime mbi qeverisjen demokratike, integrimin evropian dhe politikat publike në përgjithësi.

dardan.abazi@indep.info

Amir Kozmaqi

Menaxher i Financave dhe Administratës

Me prapavijë akademike në ekonomi; Amiri është Menaxher i Financave dhe Administratës në INDEP. Gjithashtu, Amiri i kontribuon institutit në analiza ekonomike dhe specifikisht në analizën e investimeve kapitale

amir.kozmaqi@indep.info

Dora Musa

Asistente hulumtuese

E diplomuar në ekonomi, menaxhment dhe politika publike ndërthurur me interesin në sektorin e energjisë; Dora i kontribuon institutit me hulumtime në programin e zhvillimit të qëndrueshëm.

dora.musa@indep.info

IMG_4030-300x300[1]

Fatbardha Restelica

Asistente hulumtuese

Me prapavije akademike ne fushen e Gjuhes dhe Letersise Angleze, Fatbardha jep ndihme gjuhesore si perkthyese dhe interpretuese. Gjithashtu, ajo i kontribuon Institutit me mbledhje te dhenash dhe me hulumtime.

fatbardha.restelica@indep.info

IMG_4594-1-300x286[1]

Donikë Beqiri

Asistente hulumtuese

E diplomuar në shkenca politike, Donika i kontribuon Institutit me mbledhje të të dhënave, analiza dhe hulumtime në programin e Zhvillimit të Qëndrueshëm dhe Qeverisjes Demokratike.

donike.beqiri@indep.info

IMG_4636-300x300[1]

Dardana Jusufi

Asistente hulumtuese

Me prapavijë akademike në fushën e energjisë, Dardana ka përfunduar studimet në drejtimin Burimet e Energjisë së Ripërtëritshme. Dardana i kontribuon institutit me hulumtime në programin e Zhvillimit të Qëndrueshëm dhe Qeverisje Demokratike.

dardana.jusufi@indep.info